tr?id=468691514801830&ev=PageView&noscript=1 Blog firmy Lafronte Marcin Mindykowski – producenta frontów

Blog

Na czym polega lakierowanie frontów?

Fronty lakierowane pozwalają na ciekawe zaaranżowanie kuchni i nie tylko. Obecnie bardzo popularne są lakierowane meble z płyt MDF. Dzięki możliwości lakierowania nasze meble mogą mieć dowolny kolor oraz wykończenie matowe, półmatowe lub błyszczące. Lakierowanie przedłuża również trwałość mebli. Jak lakierować meble, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Czytaj dalej

Czy lakierowane fronty są bezpieczne dla zdrowia?

Posiadanie w mieszkaniu powierzchni, które są pokryte warstwą lakieru zawierającego rozpuszczalniki, metale ciężkie czy powodujących emisję lotnych związków organicznych, z pewnością nie będzie dobrze tolerowane przez domowników, zwłaszcza tych, którzy zmagają się ze schorzeniami układu oddechowego.  Lakierowanie elementów wystroju może jednak być bezpieczne, jeśli zostanie w tym celu wykorzystany odpowiedni podkład lub lakier. Można go dobrać w taki sposób, by był przyjazny nawet dla alergików i astmatyków.  Konieczność kompromisu między zdrowiem a estetyką? Trudno jest uniknąć tego zabiegu biorąc pod […]

Czytaj dalej

Jakie elementy mebli można lakierować?

Lakierowanie mebli to modne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Prezentują się bardzo elegancko i gustownie, a co więcej są praktyczne i z łatwością można utrzymać je w czystości. Coraz częściej tego typu meble można znaleźć nie tylko w kuchni, ale także w innych pomieszczeniach w domu. Które elementy można zatem poddać procesowi lakierowania?

Czytaj dalej

Nowoczesna kuchnia – lakierowane fronty

Stworzenie niebanalnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej wymaga pomysłu, czasu i chęci – to wszystko jest potrzebne, aby wykreować wnętrze zgodnie z indywidualnymi preferencjami. W kuchni projektowanie warto zacząć od mebli. To one są najważniejsze w tym pomieszczeniu, a żeby ich rola nie ograniczała się wyłącznie do funkcji praktycznej, warto pokusić się o wprowadzenie nutki oryginalności w ich wyglądzie. Nowoczesną stylizację kuchni można stworzyć dzięki usługom lakierniczym – wystarczy wybrać kolor i odmienić fronty swoich mebli, nadając pomieszczeniu zupełnie nowy styl.

Czytaj dalej

Czy istnieją lakiery dla osób alergicznych?

Osoby zmagające się z uczuleniem na zawarte w lakierach substancje chemiczne powinny unikać stosowania ich w swoich domach. Jednak bez lakierowania niektóre przedmioty codziennego użytku nie prezentują się zbyt ładnie, a ponadto stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Jak zatem pogodzić chęć posiadania estetycznych mebli, odpowiednio zabezpieczonych przed zniszczeniem, z koniecznością dbania o zdrowie i eliminowania chemii z otoczenia? Czy istnieją lakiery, które nie wywołują reakcji uczuleniowej i będą bezpieczne dla alergika?

Czytaj dalej

Fronty mat czy półmat?

Podczas urządzania wnętrza zastanawiamy się, które powinniśmy wybrać, aby być zadowolonym przez lata użytkowania. Analizujemy wiele ważnych aspektów takich jak: utrzymanie czystości, wygląd, codzienne użytkowanie, jak i odporność na zarysowania. Każdy czynnik wyboru jest ważny, tym bardziej jeśli chodzi o  pomieszczenie, w którym będziemy spędzać w ciągu dnia dużo czasu. 

Czytaj dalej

Blog firmy LaFronte

Witamy na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji dotyczących naszej branży oraz materiałów pomagających w dokonaniu wyboru właściwych elementów oferty. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo wiele przydatnych informacji.

Czytaj dalej
Go to Top