Fronty lakierowane pozwalają na ciekawe zaaranżowanie kuchni i nie tylko. Obecnie bardzo popularne są lakierowane meble z płyt MDF. Dzięki możliwości lakierowania nasze meble mogą mieć dowolny kolor oraz wykończenie matowe, półmatowe lub błyszczące. Lakierowanie przedłuża również trwałość mebli. Jak lakierować meble, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Przebieg procesu lakierowania

Lakierowanie frontów należy rozpocząć od pokrycia płyty i krawędzi lakierem wypełniająco-izolującym. Na krawędzie nakłada się nawet trzy warstwy. Po wyschnięciu szlifuje się całą powierzchnię oraz oczyszcza z pyłu. Po takim przygotowaniu podłoża nakłada się lakier o wybranym kolorze. Po wyschnięciu kolorowego lakieru trzeba jeszcze pomalować nasz mebel lakierem nadającym połysk. Dwukrotne malowanie takim lakierem daje nam powierzchnię matową lub półmatową. Jeżeli chcemy mieć fronty mebli polakierowane na wysoki połysk, musimy nałożyć trzy warstwy nabłyszczającego lakieru, a następnie wypolerować powierzchnię. Najwyższej klasy połysk uzyskuje się poprzez polerowanie najpierw na mokro, następnie na sucho.

Lakierowanie frontów musi być wykonane umiejętnie i z najwyższą starannością, aby przyniosło dobre efekty. Można spróbować polakierować samodzielnie swoje meble, lecz wymaga to dużej wprawy, fachowej wiedzy i doskonałych umiejętności. Najlepiej powierzyć tę pracę fachowcom.

Zastosowanie i zalety mebli lakierowanych

Lakierowane fronty z płyt MDF możemy zaprojektować w dowolnym kolorze, w wersji matowej lub z połyskiem. Możemy więc zaaranżować wnętrze w stu procentach zgodnie z własnym gustem. Meble lakierowane na wysoki połysk sprawdzą się w małych pomieszczeniach, ponieważ powiększają optycznie przestrzeń, podobnie jak lustra. Meble lakierowane są odporne na działanie wilgoci, łatwo jest je utrzymać w czystości. Mogą znaleźć zastosowanie praktycznie wszędzie, w kuchni, w pokoju dziecka, w salonie. W kuchni lepiej sprawdzi się powierzchnia matowa. Im bardziej jest ona błyszcząca, tym więcej widać na niej wszelkie zabrudzenia. Lakierowane fronty w kuchni są bardzo praktyczne, jednocześnie wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. 

Meble lakierowane na wysoki połysk bardzo ładnie i efektownie wyglądają w salonie. Firma LA FRONTE oferuje profesjonalne usługi lakiernicze, wykonywane przez doświadczonych fachowców, z wykorzystaniem wysokiej jakości lakierów, posiadających filtr UV.