Matowe fronty meblowe to rozwiązanie znane w polskich domach od lat, które nadal cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z licznych zalet tego rodzaju wykończenia meblowego. Dlaczego wobec tego warto wybrać meble z matowymi frontami? 

Uniwersalizm

Matowe fronty w meblach idealnie komponują się z każdą aranżacją wnętrza. W przeciwieństwie do tych, na wysoki połysk, możesz dopasować je zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych zaaranżowanych w nurcie retro. Perfekcyjnie prezentują się w niezwykle popularnych stylach wnętrzarskich typu boho, skandynawski czy rustykalny. Bez względu na to, czy planujesz zakup mebli do mieszkania czy firmy, mat spisze się idealnie.

Ponadczasowość

Matowe fronty meblowe będą dobrym wyborem także w przypadku inwestycji wieloletnich. Idealnie sprawdzają się na kuchennych meblach, które z reguły, z uwagi na swoją kosztowność, towarzyszą nam lata. Jeśli więc planujesz zakup mebli do kuchni, które posłużą Ci długo i szukasz rozwiązania, które dopasujesz do wielu aranżacji stylistycznych – matowe meble do kuchni będą dobrym wyborem.

Klimat

Matowe fronty zyskują wielu zwolenników także z uwagi na klimat, który wprowadzają do wnętrza. Tego rodzaju fronty nie odbijają światła, co sprawia, że wnętrze urządzone meblami w macie staje się przytulniejsze i pełne nastrojowego klimatu. Takie fronty stanowią także efektowną ozdobę przestrzeni – matowe wykończenie zestawione z ciemnym kolorem mebli wprowadza do wnętrza element nastrojowej głębi.

Łatwość utrzymania

Matowe fronty cieszą się tak dużym zainteresowaniem także z uwagi na to, że w łatwy sposób, przez długie lata, zachowasz ich nienaganny wygląd. W przeciwieństwie do mebli wykończonych na wysoki połysk zabrudzenia i uszkodzenia na matowych frontach są mało widoczne. Z kolei do ich czyszczenia wystarczy lekko wilgotna szmatka i środek czystości dedykowany do materiału, z którego wykonano meble.