Lakiery, którymi pokrywa się meble i fronty meblowe zawierają szereg substancji chemicznych potrzebnych do uzyskania odpowiedniego wyglądu i wytrzymałości mebli. Jaki mają one wpływ na zdrowie człowieka? Czy istnieją lakiery nie zawierające szkodliwych substancji? Co z alergikami? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Schorzenia układu oddechowego

Osoby zmagające się z chorobami takimi jak na przykład astma są szczególnie wrażliwe na wszelkie lotne związki organiczne, które mogą być uwalniane przez niektóre lakiery. Osoby takie powinny zwracać szczególną uwagę na to, czy lakierowane meble w ich domu nie zawierają rozpuszczalników, czy metali ciężkich, które z resztą są szkodliwe również dla zdrowych domowników. Ale czy oznacza to konieczność rezygnacji z wytrzymałych i estetycznych lakierowanych powierzchni? Otóż lakierowane elementy mogą być bezpieczne, pod warunkiem, że do ich powstania użyje się tylko lakierów przyjaznych dla ludzkiego zdrowia.

Alergie

Zawarte w lakierach substancje i rozpuszczalniki mogą również wywoływać reakcję alergiczną. Lotne związki organiczne, które uwalniane są do atmosfery w procesie schnięcia lakieru mogą powodować ataki kataru siennego i kaszlu u osób uczulonych, które przebywają w pomieszczeniu, w którym użyto szkodliwych lakierów. Na szczęście istnieją lakiery przyjazne również dla alergików. Wystarczy zapoznać się z ich składem, aby móc cieszyć się pięknymi i wytrzymałymi meblami w bezpieczny sposób.

Farby bezpieczne dla zdrowia

Najbezpieczniejsze dla zdrowia każdego, a szczególnie osób szczególnie wrażliwych na lotne substancje chemiczne, są lakiery, które nie mają drażniącego zapachu, ani nie wydzielają szkodliwych oparów. Do takich lakierów zaliczamy lakiery: wodorozcieńczalne, akrylowe oraz poliuretanowe. Lakiery te świetnie zabezpieczają powierzchnie i pięknie się prezentują, a przy tym nie wywołują niepożądanych objawów zdrowotnych. W niczym nie ustępują lakierom zawierającym szkodliwe substancje i mogą być wykorzystywane do lakierowania najróżniejszych powierzchni, począwszy od frontów meblowych z płyt MDF, poprzez elementy drewniane, aż do szkła. Są odporne na oddziaływanie promieni UV oraz wysokiej temperatury bez narażania zdrowia i komfortu domowników.

Dbamy o twoje zdrowie

Nasza firma wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkich klientów i korzysta z lakierów bezpiecznych dla zdrowia. Jesteśmy świadomi szkodliwości substancji chemicznych dodawanych do farb i lakierów, dlatego staramy się ograniczyć ich obecność do minimum. Wybierając La Fronte masz pewność, że twoje lakierowane meble będą nie tylko zachwycać wyglądem i perfekcją wykonania, ale również będą bezpieczne i przyjazne dla zdrowia twojego i twoich bliskich.