Matowy, półmatowy czy na wysoki połysk? Rodzaj lakieru, który pokryje fronty mebli będzie stanowił o tym, jak finalnie zaprezentują się one we wnętrzu. Bez względu na to czy planujesz fronty mebli kuchennych, szaf czy mebli do salonu, warto dopasować je do aranżacji wnętrza. 

Wśród trendów wnętrzarskich ostatnich lat królują niezmiennie: boho, loft i glamour. Bardzo odmienne od siebie, odpowiadają na upodobania różnych grup odbiorców. Styl boho nawiązujący do natury, bazuje na zastosowaniu materiałów, takich jak drewno, bambus, wiklina i sprawdzi się u osób poszukujących harmonijnych wnętrz. W opozycji do niego stoi styl glamour, który oparty jest na wykorzystaniu błyszczących i połyskliwych faktur, kryształowych dodatków oraz puchowych tekstyliów. Aranżacja w stylu loft to z kolei, bazująca na otwartej przestrzeni, minimalizmie formy i industrialnych dodatkach, propozycja dla miłośników nieoczywistych wnętrz. Planując wnętrze w jednej ze stylistyk warto zwrócić uwagę na dobór pasujących do nich frontów meblowych.

Fronty matowe i półmatowe

Fronty lakierowane matowe i półmatowe to najbardziej uniwersalna forma tej reprezentacyjnej części mebli. Te uniwersalne, nienarzucające się elementy, bez względu na zastosowany kolor, idealnie wkomponują się w każdą aranżację – ich minimalistyczna forma pasuje zarówno do wnętrz boho, jak i loft. Wśród niezaprzeczalnych zalet tego rodzaju frontów znaleźć można także mniejszą, niż w przypadku frontów na wysoki połysk, widoczność rys, uszkodzeń czy zabrudzeń.

Na wysoki połysk

Fronty lakierowane na wysoki połysk to elegancka propozycja podkreślająca aranżacje w stylu glamour. Robią one nowoczesne i szlachetne wrażenie – wyróżniając się na tle pozostałych mebli i dodatków. Idealnie uzupełnią także industrialne wnętrza, bazując na efekcie eklektycznego kontrastu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że uszkodzenia i rysy będą widoczne na nich bardziej niż na matowych i półmatowych.