Dobierając meble zwracamy uwagę przede wszystkim na ich konstrukcję, za którą idzie funkcjonalność. Kupując fronty kierujemy się jednak głównie kolorem, który wpływa bezpośrednio na to, jak będzie prezentowała się całość aranżacji. Jaki kolory frontów cieszą się największą popularnością?

Moc klasyki

Wśród najczęściej wybieranych frontów znaleźć możemy te, utrzymane w klasycznej palecie barw. To przede wszystkim fronty drewniane lub wykonane z materiałów drewnopodobnych, które pasują do większości wnętrz lub fronty białe, idealne do wnętrz skandynawskich. Wśród najpopularniejszych kolorów znaleźć można także szary – pasujący do wielu stylistyk oraz zapewniający ponadczasowy charakter wykończonych nim mebli.

Czarne fronty

Jednym z wiodących trendów wnętrzarskich ostatnich lat jest czarny kolor frontów. Przez długi czas uznawany za zbyt ciemny i optycznie zmniejszający przestrzeń, dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zestawiony z białymi ścianami nie tylko nie przyciemnia pomieszczeń, ale także tworzy efektowny, kolorystyczny kontrast.

A może butelkowa zieleń? 

Ciemna, intensywna zieleń to kolejny przykład oryginalnej barwy, którą coraz częściej zobaczyć możemy na frontach meblowych. Jej popularność związana jest z rosnącym zainteresowaniem, aranżowaniem wnętrz w stylistykach boho, rustykalnej czy modern classic. Zyskuje rzesze fanów z uwagi na możliwość stworzenia z jej udziałem interesujących przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy usługowych, dając dużą swobodę aranżacyjną.

Moc koloru

Wśród dominujących trendów we frontach meblowych zauważyć można także rosnące zainteresowanie… miksowaniem barw. Eklektyzm we wnętrzach, promujący zestawianie faktur, barw i epok, zauważalny jest również tutaj. Coraz częściej wybieramy do jednego pomieszczenia meble o różnych barwach, decydujemy się na komplet mebli z frontami w różnych odcieniach jednego koloru lub nawet zupełnie różnych, stawiając na oryginalność i  niepowtarzalność przestrzeni.