Podczas urządzania wnętrza zastanawiamy się, które powinniśmy wybrać, aby być zadowolonym przez lata użytkowania. Analizujemy wiele ważnych aspektów takich jak: utrzymanie czystości, wygląd, codzienne użytkowanie, jak i odporność na zarysowania. Każdy czynnik wyboru jest ważny, tym bardziej jeśli chodzi o  pomieszczenie, w którym będziemy spędzać w ciągu dnia dużo czasu. 

Charakterystyka frontów

Na rynku dostępne są przeważnie fronty matowe i półmatowe. Warto zatem poznać różnicę pomiędzy każdym z rodzajów.

  • Fronty matowe
    Fronty matowe są coraz częściej chętniej wybierane. Klienci doceniają ich elegancki wygląd, który sprawia, że pięknie prezentują się we wnętrzach. W szczególności, gdy są wykonane w jasnym kolorze. Zastosowane w dużych pomieszczeniach pozwalają na optyczne zmniejszenie przestrzeni.  Ogromne znaczenie ma także materiał wykonania frontów meblowych. Warto postawić na drewno, ponieważ nie będzie widać na nim śladów czyszczenia czy palców.
  • Fronty półmatowe
    Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mogą się zdecydować, czy wybrać fronty matowe, czy może połyskujące. Co ważne, są dużo łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ dużo mniej widać na nich śladów. Świetnie prezentują się w jasnych kolorach. Z kolei ciemne barwy zbytnio pochłaniają światło. Półmat nadaje przestrzeni eleganckiego wyglądu.

Podejmowanie decyzji

Wybieranie frontów meblowych powinno zależeć od przestrzeni, a także naszych własnych preferencji. Gdy mamy małe pomieszczenie warto wybrać mat w jasnym kolorze, ponieważ redukuje efekt optycznego zmniejszenia. Ciemne fronty będą za to lepiej prezentowały się w większych metrażach. Dzięki odpowiedniej decyzji nie tylko będziemy zadowoleni z zakupu, ale przede wszystkim codzienne użytkowanie będzie dla nas przyjemniejsze i wygodniejsze.